Sprawdź termin spotkania w swojej dzielnicy!

Spotkania w dzielnicach przed nami

Poniedziałek, 7 maja 2018

W dniach 21 - 30 maja w każdej z 35 dzielnic odbędą się spotkania z cyklu Dzielnicowych Forów Mieszkańców. Jeśli jesteś autorem pomysłu lub interesuje Cię los dzielnicy, zapraszamy!

 

Niedawno zakończyliśmy etap zgłaszania pomysłów, podczas którego wpłynęło ponad 400 koncepcji na zmiany w Waszych dzielniach. Aktualnie pracujemy nad ich wstępną weryfikacją, a już teraz możecie zapoznać się z terminami pierwszych Dzielnicowych Forów Mieszkańców.

 

Podczas cyklu spotkań w ramach Dzielnicowych Forów Mieszkańców, moderowanych przez Animatorów Dzielnicowych, będą przeprowadzane następujące elementy procedury:

• prezentacja zgłoszonych w dzielnicy pomysłów,

• ustalenie, drogą dyskusji i warsztatów, najważniejszych potrzeb dzielnicy – priorytetowanie,

• doprecyzowanie pomysłów i przekształcanie ich w projekty – projektowanie,

• weryfikacja projektów przez właściwych merytorycznie pracowników Urzędu Miejskiego,

• wypracowanie oraz ustalenie na bazie zgłoszonych pomysłów listy projektów do realizacji w ramach Budżetu Partycypacyjnego mieszczących się w kwocie dla dzielnicy,

• albo wypracowanie oraz ustalenie maksymalnie listy 3 projektów pod głosowanie, mieszczących się w 3 - krotności kwoty dla dzielnicy, przy założeniu, iż szacunkowy koszt każdego z tych projektów nie może przekroczyć kwoty przewidzianej dla dzielnicy.

 

Formuła spotkań w ramach Dzielnicowych Forów Mieszkańców umożliwia uczestnikom elastyczne kształtowanie tego etapu. Mieszkańcy będą mogli decydować o ilości i terminach spotkań, kolejności procedowania poszczególnych elementów w zależności od liczby pomysłów/projektów w danej dzielnicy oraz stopnia ich skomplikowania. Ma to na celu optymalizację procesu poprzez maksymalne dopasowanie do specyfiki poszczególnych dzielnic.

 

Harmonogram pierwszych spotkań Dzielnicowych Forów Mieszkańców 

21 maja – poniedziałek

Śródmieście, Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Kościuszki 25, godz. 17:00

Trzebiesławice, Szkoła Podstawowa nr 35, ul. Uczniowska 24, godz. 17:00

Łosień, Świetlica Środowiskowa, ul. Pocztowa 3, godz. 17:00

Tworzeń, Szkoła Podstawowa nr 11, ul. Piłsudskiego 103, godz. 17:00

 

22 maja - wtorek

Manhattan, Zespół Szkół nr 2, (SP nr 13), al. M.J. Piłsudskiego 24, godz. 17:00

Ratanice, Centrum Sportów Letnich i Wodnych, ul. Letnia 9,, godz. 17:00

Marianki, Centrum Sportów Letnich i Wodnych, ul. Letnia 9,, godz. 18:00

Mydlice Południowe, Szkoła Muzyczna im. Michała Spisaka, ul. Grynia17, godz. 17:00

Stary Gołonóg , ZSO nr 2, ul. Prusa 3, godz. 17:00

Osiedle Młodych Hutników, Szkoła Podstawowa nr 31, ZSP nr 7, al. Zwycięstwa 77, godz. 17:00

 

23 maja – środa

Ujejsce, Szkoła Podstawowa nr 25, ul. Mieszka I 20, godz. 17:00

Reden, I LO im. Łukasińskiego, ul. Kopernika 40, godz. 17:00

Łęka, Świetlica Środowiskowa, ul. Przelotowa 185A, godz. 18:00

Strzemieszyce Małe, Świetlica Środowiskowa, ul. Główna 61, godz. 17:00

 

Stara Dąbrowa, Muzeum Miejskie Sztygarka, ul. Legionów Polskich 69, godz. 17:00

 

24 maja – czwartek

Kasprzak, Szkoła Podstawowa nr 12, ul. Tysiąclecia 25, godz. 17:00

Ząbkowice, Dom Kultury Ząbkowice, ul. Chemiczna 2, godz. 17:00

Łęknice , Zespół Szkół nr 4, ul. Łęknice 35, godz. 17:00

 

25 maja – piątek Kuźniczka Nowa, Świetlica Środowiskowa, ul. Kuźniczka Nowa 48, godz. 17:00

Antoniów, Świetlica Środowiskowa, ul. Spacerowa 4, godz. 17:00

Staszic, Szkoła Podstawowa nr 8 budynek A, ul. Krasińskiego 34, godz. 17:00

Podlesie, Szkoła Podstawowa nr 8 budynek A, ul. Krasińskiego 34, godz. 18:00

Reden – Adamiecki, Klub Helikon, ul. Wojska Polskiego 45, (sala wykładowa), godz. 17:00

Mydlice Północne, Centrum Aktywności Obywatelskiej, ul. Sienkiewicz 6a, godz. 17:00

 

 

28 maja – poniedziałek

Gołonóg, Szkoła Podstawowa nr 18, al. Piłsudskiego 73, godz. 17:00

Tucznawa – Bugaj – Sikorka, Szkoła Podstawowa nr 23, ul. Idzikowskiego 139, godz. 17:00

Łazy Błędowskie, Zespół Szkolno Przedszkolny nr 1, ul. Żołnierska 188 godz. 17:00

Błędów, Zespół Szkolno Przedszkolny nr 1, ul. Żołnierska 188 godz. 18:00

 

29 maja – wtorek

Aleje – Szkoła Podstawowa nr 8 budynek B, ul. Wyspiańskiego 1, godz. 17:00

Zielona Korzeniec Dziewiąty – S.P. nr 16 z oddziałami przedszk., ul. Konopnickiej 56, godz. 17:00

Strzemieszyce Wielkie – Zespół Szkolno Przedszkolny nr 4, ul. Ofiar Katynia 76, godz. 17:00

 

30 maja – środa

Brodway, Szkoła Podstawowa nr 29, ul. Morcinka 4, godz. 17:00

Piekło, Placówka Opiekuńczo – Wychowawcza „Przystań”, ul. Jasna 29, godz. 17:00

Okradzionów, Świetlica Środowiskowa, ul. Białej Przemszy 23, godz. 17:00

Rudy, Świetlica Środowiskowa, ul. Rudy 13A, godz. 18:00

 

 

 

PoWtŚrCzPtSoNd
0102030405
06070809101112
13141516171819
2021 2223242526
2728293031
Ładowanie...