Dzielnica: Gołonóg Wschodni

Gołonóg Wschodni

Zobacz mapę

Charakterystyka dzielnicy:

Dzielnica, która przechodzi z dzielnicy zielonej jednorodzinnej w typowo miejską; oddalona, w zależności od części osiedla, od 4,5 km do 8 km od centrum Dąbrowy Górniczej. Do kluczowych miejsc w centrum miasta z najbardziej oddalonych części Dzielnicy można dotrzeć komunikacją miejską najszybciej w ok. 15 min. Jest to niewielka, ale jedna z najszybciej rozbudowujących się dzielnic pod względem mieszkaniowym w zabudowy jednorodzinne i szeregowe w części Górki Gołonoskiej.

W dzielnicy występują trzy typy zabudowy: zabudowa jednorodzinna na większości terenu, kilka szeregowców znajduje się na osiedlu Górka Gołonoska, pojedyncze bloki przy ul. św. Antoniego.
W rejonie dzielnicy znajduje się duża strefa przemysłowa, występują tam liczne zakłady ,w tym  Arcellor Mittal – w bezpośrednim sąsiedztwie.

Do najbardziej charakterystycznych punktów dzielnicy należy zaliczyć: Sanktuarium św. Antoniego z Padwy, klasztor Ojców Franciszkanów i nekropolia na Wzgórzu Gołonoskim, zbiornik Pogorii I i historyczną bramę Huty Katowice.

 

Dzielnica składa się z osiedli:


Spotkanie dzielnicowe:

Data: 22 czerwca 2023 r.

Godzina: 17:00

Miejsce: Szkoła Podstawowa nr 11, al. Józefa Piłsudskiego 103.

NOTATKA ZE SPOTKANIA


Obywatelski Raport Otwarcia dla dzielnicy Gołonóg Wschodni z roku 2022

Ładowanie...